top of page

Warsztaty i kursy

Pracownia MANOceramics specjalizuje się w technice toczenia na kole garncarskim i na tej technice też oparta jest oferta edukacyjna.
Skorzystać można z co tygodniowych zajęć ceramicznych dwu godzinnych grupowych, tygodniowych intensywnych kursów, zajęć indywidualnych i grup zorganizowanych.
Podczas nauki toczenia kładę nacisk na zdrowie podczas pracy przy kole, czerpanie siły z ciała a nie wyłącznie z siły mięśni oraz na zapisaną w garncarstwie powtarzalność formy i świadome kierowanie kształtem. 
Pracownia mieści się we wsi Malczyce między Wrocławiem i Legnicą. Dogodny dojazd dzięki kolei (pociągi w obie strony kursują dwa razy na godzinę). 
Warsztaty ceramiczne w MANOceramics to wyjątkowe spotkania z kołem garncarskim. Zajęcia prowadzi Agata Marcinkowska właścicielka i jedyny pracownik.
Artystka i rzemieślnik z wieloletnim doświadczeniem. Magister Sztuki i Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Mistrzyni Świata w kategorii kobiet Savona, Włochy 2023. Finalistka Mistrzostw Świata w toczeniu na kole garncarskim z 2022 roku w Faenzie we Włoszek (IV miejsce i 16 mm do podium).  
https://www.manoceramics.pl/single-post/16-mm-do-celu-mistrzostwa-%C5%9Bwiata-w-toczeniu-na-kole-garncarskim

Na co dzień pracownia funkcjonuje jako manufaktura garncarska w której stale trwa produkcja naczyń toczonych na kole garncarskim. 
Prowadzę również pracownie Rękodzieła na Uniwersytecie Senioralnym w Malczycach.
Warsztaty dla GOKiS w Malczycach oraz współpracuję z LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.

Pracownia jest profesjonalnie wyposażona:
  • dwa piece do wypalania: 60 litrowy i 340 litrowy
  • cztery koła garncarskie
  • kompresor i pistolet do szkliwienia natryskowego
  • Mieszalnik i prasa odpowietrzająca do przetwarzania masy
  • Szkliwa i masy wysokotopliwe
bottom of page